Fytyra

Ndaj sipas:
Furçë Silikoni për Pastrimi dhe Masazh

Furçë Silikoni për Pastrimi dhe Masazh

Lek 2,800.00
Ju prezantojmë furçën tonë për pastrimin e masazhit silikoni, një mrekulli e kujdesit të lëkurës e krijuar për rezultate optimale. Me teknologjinë Sonic Vibration, kjo furçë ofron pastrim të thellë...
Furçë Silikoni për Fytyrën

Furçë Silikoni për Fytyrën

Lek 3,400.00
Prezantimi i furçës sonë silikoni për fytyrën, një kujdes thelbësor për lëkurën me veçori të avancuara për rezultate optimale. Me 3 mënyra, 3 drita LED dhe shkallë të papërshkueshme nga...
Derma Roller

Derma Roller

Lek 2,900.00
Zbuloni derma roller-in tonë - një mjet i fuqishëm për kujdesin e lëkurës që stimulon rinovimin e qelizave të lëkurës, rrit prodhimin e kolagjenit dhe elastinës, duke rezultuar në lëkurë...
Rul Akulli për Fytyrë dhe Trup

Rul Akulli për Fytyrë dhe Trup

Lek 2,800.00
Prezantimi ynë i rul akullit për fytyrë dhe trup, një mjet i gjithanshëm për kujdesin e lëkurës i krijuar për lehtësim dhe përtëritje optimale të lëkurës. Me terapinë e ftohtë...
Pajisja për Bukurinë e Qafës

Pajisja për Bukurinë e Qafës

Lek 4,300.00Lek 3,900.00
Rigjallëroni qafën tuaj dhe ripërcaktoni bukurinë tuaj me pajisjen tonë të bukurisë së qafës. Mundësuar nga dridhjet me frekuencë të lartë dhe një trajtim termik magnetik 45℃, kjo pajisje përdor...
Pajisja e Bukurisë së Qafës me 4 Mënyra

Pajisja e Bukurisë së Qafës me 4 Mënyra

Lek 3,200.00
Përmirësoni kujdesin tuaj të lëkurës me pajisjen tonë të bukurisë së qafës me 4 mënyra. Me modalitetet EMS, përmirësimi i rrudhave, përtëritje e ëkurës dhe ngritja e fytyrës, kjo pajisje...
Masazher Fytyre i Ftohtë dhe i Ngrohtë

Masazher Fytyre i Ftohtë dhe i Ngrohtë

Lek 6,600.00
Zbuloni masazherin e fytyrës të ftohtë dhe të ngrohtë—një bukuri thelbësore për lëkurën me shkëlqim. Kjo pajisje shumëfunksionale kombinon tkurrjen e poreve, ngritjen e fytyrës, shtrëngimin e lëkurës dhe përtëritjen,...
 Masazhues për Fytyrë me Ekran LED

Masazhues për Fytyrë me Ekran LED

Lek 3,200.00
Zbuloni masazhuesin tonë të fytyrës me ekran LED - porta juaj për lëkurën me shkëlqim. Kjo pajisje e ringarkueshme USB, e disponueshme në të bardhë dhe rozë, përmban drita LED...
Masazher Fytyre me Ekran LED

Masazher Fytyre me Ekran LED

Lek 4,100.00Lek 3,700.00
Ngritni rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës me masazhuesin tonë më të fundit të fytyrës me ekran LED. Me terapinë me dritë LED të kuqe dhe blu, një ekran LED...
Pastrues Tejzanor i Lëkurës

Pastrues Tejzanor i Lëkurës

Lek 3,400.00
Transformoni rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës me pastruesin tonë tejzanor të lëkurës! Kjo pajisje, me teknologji ultrasonike dhe valë ultrasonike 24k±1k HZ, është projektuar për të hequr qelizat e...
Spatula Ultrasonike e Lëkurës

Spatula Ultrasonike e Lëkurës

Lek 3,100.00
Ngritni rutinën tuaj të kujdesit me spatulën ultrasonike të lëkurës! Mundësuar nga teknologjia e dridhjeve jonike me ultratinguj, është e përshtatshme për përdoruesit dhe e lehtë për t'u mësuar. E...
Heqës e pikave të zeza me bateri (me 3 koka thithëse)

Heqës e pikave të zeza me bateri (me 3 koka thithëse)

Lek 2,800.00
Prezantimi ynë për heqësin e pikave të zeza me bateri - zgjidhjen tuaj portative për lëkurë më të pastër. Me 3 koka thithëse dhe një sistem të fuqishëm vakumi, kjo...
Heqës i Pikave të Zeza e Ringarkueshme (me 6 koka thithëse)

Heqës i Pikave të Zeza e Ringarkueshme (me 6 koka thithëse)

Lek 2,600.00
Prezantojmë heqësin tonë të rikarikueshëm të pikave të zeza, të pajisur me 6 koka thithëse dhe një sistem të fuqishëm vakumi për kujdes efektiv të lëkurës. Kjo pajisje jo vetëm...
Heqës i Pikave të Zeza me Karikues me 4 Koka Thithëse

Heqës i Pikave të Zeza me Karikues me 4 Koka Thithëse

Lek 3,500.00Lek 3,000.00
Prezantimi ynë për heqjen e pikave të zeza të rikarikueshme, një pajisje revolucionare për kujdesin e lëkurës, e krijuar për të eliminuar pa mundim pikat e zeza dhe papastërtitë kokëfortë...
Heqës Vizual i Pikave të Zeza me 3 Koka Thithëse

Heqës Vizual i Pikave të Zeza me 3 Koka Thithëse

Lek 6,000.00
Ngritni rutinën tuaj të kujdesit për lëkurën me heqësin tonë vizual të pikave të zeza, që përmban teknologjinë më të fundit për një përvojë profesionale spa në komoditetin e shtëpisë...
Heqës i Pikave të Zeza (me 3 koka thithëse)

Heqës i Pikave të Zeza (me 3 koka thithëse)

Lek 6,000.00Lek 5,800.00
Përmirësoni kujdesin tuaj për lëkurën me heqjen tonë të dukshme të pikave të zeza, me 3 koka thithëse për trajtim profesional spa në shtëpi. Pajisja jonë synon pikat e zeza...
Skin Gym Beauty Lifter T Bar Vibrues

Skin Gym Beauty Lifter T Bar Vibrues

Lek 2,500.00
Rreth Skin Gym Beauty Lifter T Bar Vibrues Skin Gym Beauty Lifter Vibrating T Bar është një rul inovativ i fytyrës që përdor teknologjinë vibruese për të ringjallur lëkurën tuaj. Koka...
Makinë silikoni për pastrimin e fytyrës

Makinë silikoni për pastrimin e fytyrës

Lek 3,700.00
Rreth Makinës për pastrimin e fytyrës Përjetoni zgjidhjen përfundimtare për një rutinë të butë dhe efektive të pastrimit të fytyrës me makinën për pastrimin e fytyrës silikoni. Kjo furçë përdor...
Rol Akulli

Rol Akulli

Lek 3,200.00
Rreth Rol Akullit Rula jonë revolucionare e akullit është këtu - mjeti perfekt i kujdesit të lëkures që do te transformoje rutinen tuaj të bukurisë. Kjo rule e lehte është...
Derma Roller (Microneedling)

Derma Roller (Microneedling)

Lek 2,600.00
Rreth Derma Roller Maksimizoni kujdesin e lëkurës tuaj me derma rollerin tonë, një pajisje për kujdesin e lëkurës e cila stimulon rinovimin e qelizave të lëkurës, nxit prodhimin e kolagjenit...
Heqës i pikave të zeza (me 5 koka thithëse )

Heqës i pikave të zeza (me 5 koka thithëse )

Lek 2,900.00
Rreth Heqësit të pikave të zeza Thuaj lamtumirë pikave të zeza kokëfortë dhe përshëndetje lëkurës së përsosur dhe rrezatuese me heqësin tonë të fuqishëm të pikave të zeza. Heqësi ynë...

Fytyra: Kujdesi i Përkryer për Lëkurën tuaj nga Bonbona.al

Kujdesi për Fytyrën: Sekreti i Lëkurës së Shëndetshme - Fytyra Identititeti juaj

Kujdesi për fytyrën është thelbësor për një pamje të freskët dhe të bukur. Për t'u kujdesur për lëkurën e fytyrës dhe për të trajtuar problemet e saj, ne ofrojmë një gamë të gjerë të produkteve dhe pajisjeve për kujdesin e lëkurës. Nëse vuani nga ekzema në fytyrë, një lëkurë të ndjeshme, depigmentim i lëkurës, lëkurë e yndyrshme, njolla të errëta, shenjat e akneve, pore të hapura, post akne, rrudhat në fytyrë, pikat e zeza në hundë dhe fytyrë, lëkurë e dehidratuar ose keni alergji njolla të kuqe në lëkurë, ne kemi produkte të specializuara për të trajtuar këto çështje specifike të kujdesit ndaj fytyrës.

Pastrimi i përditshëm i fytyrës është një hap kritik në kujdesin e lëkurës, sidomos për të hequr ndotësit dhe për të përmirësuar pamjen e lëkurës. Kremrat hidratues për lëkurën e fytyrës janë të rëndësishëm për të mbajtur lëkurën të hidratuar dhe të shëndetshme, por njëlloj të rëndësishme janë edhe mjetet për pastrim të lëkurës.

Me një rutinë të rregullt të kujdesit të fytyrës dhe përdorimin e mjeteve të duhura, ju mund të përfitoni një fytyrë të pastër, të shëndetshme dhe të ndritshme, duke luftuar problemet e lëkurës me zgjidhjet tona të kujdesit të lëkurës.

Nëse dëshironi të ndiheni sikur po merrni një trajtim në salonin e bukurisë, por jeni në komoditetin e shtëpisë suaj, ne ofrojmë trajtime të mrekullueshme për fytyrën tuaj. Me produktet tona ju do të përfitoni trajtimet më të mira për rrudhat në fytyrë, trajtimi i lëkurës së irrituar në fytyrë, trajtimi i melasmes, trajtimi i njollave në fytyrë, tjatime për nishanet. Me mjete dhe metodat të specializuara, ju mund të përfitoni nga kujdesi i avancuar për lëkurën tuaj, duke u ndjerë freskët dhe të rinj në çdo kohë.

Pajisjet Inovative për Kujdesin e Fytyrës

Në Bonbona.al, ne besojmë se kujdesi për fytyrën është më shumë se vetëm përdorimi i kremërave dhe serumeve. Ne ofrojmë pajisje të avancuara që përdorin teknologjinë më të fundit për të përmirësuar shëndetin dhe pamjen e lëkurës suaj:

Furçë Silikoni për Pastrim dhe Masazh dhe Furçë Silikoni për Fytyrën: Nëse pyesni: Si të heqim pikat e zeza nga fytyra? Përgjigjja është e thjeshtë. Këto furça silikoni për pastrimin dhe masazhimin e fytyrës janë ideale për eksfolim dhe pastrim të thellë të poreve, duke hequr me sukses pikat e zeza dhe duke mbyllur poret e hapura në fytyrë.

Derma Roller (Microneedling): Nëse pyesni: Si të heqim rrudhat në fytyrë? Përgjigjja është e thjeshtë! Për rigjenerimin e lëkurës dhe trajtimin e rrudhave në fytyrë, derma roller është një zgjidhje e shkëlqyer.

Rul Akulli për Fytyrë dhe Trup: Ky rul është ideal për një masazh të freskët që ndihmon në zvogëlimin e ënjtjeve dhe qetësimin e lëkurës së irrituar. Ai stimulon qarkullimin e gjakut dhe ndihmon në tonifikimin e lëkurës, duke e bërë atë të duket më e shëndetshme dhe më e ndritshme. Përdorimi i rregullt i rulit të akullit mund të përmirësojë elasticitetin e lëkurës dhe të reduktojë pamjen e poreve të hapura. Trajtimi i lëkurës së irrituar dhe akneve në fytyrë mund të arrihet me rul akullin tonë.

Masazher Fytyre i Ftohtë dhe i Ngrohtë: Ky masazhues fytyre është multifunksional dhe ofron mundësinë për një masazh të ftohtë ose të ngrohtë, duke ju lejuar të zgjidhni trajtimin më të përshtatshëm për lëkurën tuaj. Masazhi i ftohtë ndihmon në qetësimin e lëkurës, zvogëlimin e inflamacionit dhe përmirësimin e qarkullimit të gjakut. Masazhi i ngrohtë relakson muskujt e fytyrës, ndihmon në hapjen e poreve dhe përmirëson absorbimin e produkteve të kujdesit të lëkurës. Ky masazher është perfekt për një rutinë të përditshme të kujdesit të lëkurës, duke i dhënë fytyrës suaj një pamje të freskët dhe të gjallë. Kombinimi i këtyre dy produkteve në rutinën tuaj të përditshme të kujdesit për lëkurën mund të sjellë rezultate të jashtëzakonshme, duke ju ndihmuar të arrini një lëkurë të shëndetshme, të qetë dhe me shkëlqim natyral.

Pajisja për Bukurinë e Qafës: Kjo pajisje inovative është dizajnuar posaçërisht për trajtimin dhe përmirësimin e pamjes së lëkurës në zonën e qafës. Me teknologjinë e saj të avancuar, ajo ndihmon në tonifikimin e lëkurës, reduktimin e rrudhave dhe përmirësimin e elasticitetit. Përdorimi i rregullt i kësaj pajisjeje mund të ndihmojë në parandalimin e plakjes së parakohshme dhe të japë një pamje të freskët dhe të rigjeneruar. Pajisja është e lehtë për t'u përdorur dhe mund të integrohet lehtësisht në rutinën tuaj të përditshme të kujdesit të lëkurës.

Pajisja e Bukurisë së Qafës me 4 Mënyra: Kjo pajisje e avancuar për bukurinë e qafës ofron katër mënyra të ndryshme trajtimi për të përmbushur nevojat specifike të lëkurës suaj. Mënyrat përfshijnë masazh vibrues për stimulimin e qarkullimit të gjakut, trajtim të ngrohtë për relaksimin e muskujve dhe përmirësimin e absorbimit të produkteve të kujdesit të lëkurës, terapi me dritë LED për rigjenerimin e qelizave dhe trajtim të ftohtë për qetësimin e lëkurës dhe reduktimin e ënjtjeve. Kjo pajisje multifunksionale ndihmon në reduktimin e rrudhave, përmirësimin e tonit të lëkurës dhe dhënien e një pamjeje të re dhe të rigjeneruar.

Masazhues për Fytyrë me Ekran LED: Masazhuesi për Fytyrë me Ekran LED është një pajisje e avancuar që ofron një trajtim të thellë dhe të personalizuar për lëkurën e fytyrës. Ekrani LED lejon një kontroll të saktë të parametrave, duke ofruar një përvojë të përshtatur për nevojat specifike të lëkurës suaj. Kjo pajisje ndihmon në përmirësimin e qarkullimit të gjakut, reduktimin e rrudhave, dhe përmirësimin e elasticitetit të lëkurës. Teknologjia LED është e njohur si produkte anti-plakje për fytyrën dhe aftësinë për të stimuluar rigjenerimin e qelizave të lëkurës. Pyetja juaj: Si të luftojmë rrudhat në fytyrë, tashmë ka një përgjigje.

Spatula Ultrasonike e Lëkurës: Është një mjet modern dhe efikas për pastrimin e lëkurës, duke përdorur teknologjinë ultrasonike për të larguar ndotësit dhe për të promovuar një lëkurë të pastër dhe të shëndetshme.

Heqës i Pikave të Zeza me Karikues me 4 Koka Thithëse: Ky mjet ofron një zgjidhje të specializuar për heqjen e pikave të zeza në fytyrë, duke përdorur një proces të butë dhe efikas për të trajtuar këtë problem të zakonshëm të lëkurës. Bashkimi i këtyre dy produkteve siguron një rutinë komplete të kujdesit të lëkurës për një pamje të shkëlqyer dhe të freskët. Përfitimi nga kujdesi për lëkurën tani është më i afërt sesa kurrë. Nuk ka më nevojë për udhëtime në salon bukurie - ju mund të trajtoni problemet e lëkurës në ambientin tuaj të preferuar shtëpiak.

Përparësitë e Produkteve të Kujdesit të Lëkurës nga Bonbona

Pse duhet të zgjidhni produktet tona për kujdesin e fytyrës? Sepse ne ofrojmë zgjidhje të cilat:

Janë efektive dhe inovative: Teknologjia e avancuar e pajisjeve tona ndihmon në arritjen e rezultateve më të mira për kujdesin e përditshëm të fytyrës.

Janë të sigurta dhe të përshtatshme për çdo lloj lëkure: Pajisjet dhe produktet tona janë të dizajnuara për të qenë të sigurta për lëkurën e ndjeshme dhe për të trajtuar probleme të ndryshme si aknet, rrudhat dhe njollat kafe në fytyrë.

Janë të lehta për t'u përdorur: Çdo pajisje vjen me udhëzime të qarta dhe është e lehtë për t'u përdorur në komoditetin e shtëpisë suaj.

Trajtimet dhe Kujdesi Ditor për Lëkurën e Fytyrës

Kujdesi i përditshëm për fytyrën përfshin disa hapa të rëndësishëm, dhe produktet tona ju ndihmojnë të arrini një rutinë të plotë dhe efektive:

Pastrimi i lëkurës së fytyrës: Kujdesi ditor për fytyrën dhe në përdhithësi pastimi i rregullt i lëkurës së fytyrës është një hap kyç në rutinën e kujdesit të lëkurës. Për të arritur një pastrim të thellë dhe efektiv, rekomandojmë përdorimin e furcë silikoni për fytyrën. Kjo furcë ofron një eksfolim të butë dhe pastron në thellësi, duke larguar ndotësit dhe grimcat nga lëkura. Përveç kësaj, kjo furcë është e përshtatshme për të trajtuar pore të hapura dhe për të hequr yndyrën e tepërt nga lëkura e ndjeshme. Pajisjet tona ofrojnë një përvojë të shkëlqyer të pastrimit, duke lënë lëkurën e fytyrës të pastër dhe të freskët.

Trajtimi i akneve dhe pikave të zeza: Me një pastrues tejzanor i lëkurës dhe heqës e pikave të zeza me bateri (me 3 koka thithëse) ju mund të trajtoni aknet dhe të pastroni poret e hapura. Maskat për pikat e zeza në fytyrë ofrojnë një alternativë për trajtimin e tyre, por heqësi me bateri ofron një mënyrë më efikase dhe të shpejtë për të eliminuar pikat e zeza në fytyrë. Ndërsa maskat mund të jenë efektive në disa raste, përdorimi i heqësit me bateri ofron një trajtim të drejtpërdrejtë dhe të targetuar në zonat e prekura. Me teknologjinë e tij të avancuar dhe aftësinë për të absorbuar pikat e zeza, heqësi me bateri siguron rezultate më të qëndrueshme dhe më të shpejta në krahasim me maskat tradicionale.

Masazh dhe rigjenerim: Me rul akulli për fytyrë dhe trup dhe masazher fytyre i ftohtë dhe i ngrohtë, ju mund të përmirësoni qarkullimin e gjakut dhe të rigjeneroni lëkurën tuaj. Këto pajisje ndihmojnë në luftimin e rrudhave dhe përmirësimin e tonit të lëkurës.

Hidratim dhe mbrojtje: Pastrimi dhe masazhi janë hapat e parë të ndjekura nga përdorimi i kremrave hidratues dhe serumeve natyrale për fytyrën për të ruajtur hidratimin dhe për të mbrojtur lëkurën nga dielli i verës. 

Rekomandimet për Kujdesin e Fytyrës

Këtu janë disa këshilla për të mbajtur lëkurën e fytyrës tuaj të shëndetshme dhe të ndritshme gjatë stinëve si dimër ashtu edhe verë

Si të pastrojmë fytyrën nga makeup-i: Përdorni një pastrues të butë dhe një furçë silikoni për të hequr plotësisht grimin dhe për të parandaluar bllokimin e poreve.

Trajtimi i lëkurës së yndyrshme në fytyrë: Përdorni pajisje për pastrim të thellë dhe produkte që ndihmojnë në rregullimin e prodhimit të sebumit.

Kujdesi për fytyrën gjatë natës: Aplikoni krem nate për fytyrën dhe përdorni një masazher për të përmirësuar rigjenerimin e qelizave gjatë gjumit.

Trajtimi i skuqjeve në fytyrë: Përdorni produkte të posaçme për të trajtuar skuqjet dhe për të qetësuar lëkurën e irrituar.

Si të Heqim Rrudhat dhe Aknet në Fytyrë

Për heqjen e rrudhave dhe akneve në fytyrë, përdorni një kombinim të derma roller-it dhe kremërave kundër rrudhave. Pajisjet tona të avancuara si Skin Gym Beauty Lifter T Bar Vibrues dhe Masazher Fytyre me Ekran LED ndihmojnë në zvogëlimin e shenjave të plakjes dhe përmirësimin e elasticitetit të lëkurës.

Nëse ende parashtoni pyetjet vetes: si të kujdesemi për fytyrën, si të mbrojmë nga dielli, si të parandalojmë aknet në fytyrë, si të pastrojmë fytyrën nga aknet, si të përdorim pastruesin e fytyrës, ose si të trajtojmë lëkurën e plakur në fytyrë, atëherë keni gjetur vendin e duhur.

Kujdesi për fytyrën me lëkurë të ndjeshme: Ofruam produkte të buta dhe të përshtatura për lëkurën tuaj të ndjeshme, që do t'ju ndihmojnë të ruani shëndetin dhe të freskoni fytyrën.

Kujdesi për fytyrën në dimër: Dimri mund të sjellë sfida të veçanta për lëkurën tuaj. Ne ofrojmë këshilla dhe produkte për të mbrojtur fytyrën nga erërat e ftohta dhe shkarkimet e brendshme.

Kujdesi për fytyrën në mbrëmje: Rutina e kujdesit të fytyrës në mbrëmje është po aq e rëndësishme sa edhe ajo në mëngjes. Ne kemi produkte që do t'ju ndihmojnë të largoni grimcat dhe të lëkurën tuaj të përgatitet për gjumin.

Kujdesi për lëkurën e fytyrës: Lëkura e fytyrës ka nevojë për kujdes të vazhdueshëm për të qëndruar e shëndetshme dhe e ndritshme. Ne ofrojmë një gamë të gjerë të produkteve për të trajtuar çdo problem të mundshëm.

Kujdesi për lëkurën e fytyrës gjatë verës: Në verë, lëkura ka nevojë për mbrojtje të shtuar nga dielli dhe hidratim të intensivizuar. Ne ofrojmë produkte të përshtatura për të mbrojtur dhe për të ruajtur lëkurën tuaj të freskët dhe të shëndetshme.

Kujdesi për lëkurën e fytyrës në dimër: Erërat e ftohta dhe ajri i thatë i dimrit mund të shkaktojnë problem për lëkurën tuaj. Me kujdes të veçantë dhe produkte të përshtatura, ne mund të sigurojmë që lëkura juaj të mbetet e larmishme dhe e hidratuar gjatë sezonit dimëror.

Zgjidhni produktet më të mira për fytyrën tuaj nga Bonbona.al dhe shijoni një lëkurë të pastër, të shëndetshme dhe të ndritshme çdo ditë!